Větrací mřížky

Kvalitní klimatizace a vzduchotechnika souvisejí se společnou účinností všech použitých komponentů (vnějších, vnitřních i koncových distribučních elementů). Důležité distribuční elementy jsou i větrací mřížky a vyústky, difuzory či větrací ventily. V naší nabídce najdete 2 základní kategorie větracích mřížek, podle směru proudění vzduchu je dělíme na přívodní (difúzní) prvky, instalovatelné do zdi a odvodní vzduchové ventily, s možností montáže do zdi i na strop.

Při výběru větrací mřížky Vás bude zajímat několik vlastností, jako rozměry, resp. průměr potrubí (číslo uvedené v názvu produktu označuje průměr potrubí, pro které je tento model vhodný, např. 100, 125, 160), a také jeho tvar (kruhový, čtyřhranný). Důležitý údaj je také průtok vzduchu, který souvisí například s hlučností a s intenzitou foukání. Určitě Vás budou zajímat protipožární ochranné vlastnosti ventilačních koncových prvků a v neposlední řadě i vzhled a barva mřížky.

Značka Climecon nabízí stylové designové tvary a ve svých kvalitních modelech přívodních mřížek Clik 100 a 125 dokonce i barevné provedení: bílé, černé, hnědé a kovové odstíny. Výroba modelů v různých barevných variacích mění pohled na tento ventilační prvek jako nutně nenápadný element. Větrací mřížky se mohou stát i výstředním doplňkem místnosti. Záleží jen na Vás, co Vám více vyhovuje.