Elektrické vytápění

Elektrické vytápění představuje v dnešní době velmi moderní řešení vytápění, ale především jde o existující alternativu k plynovému topení.

Hlavní výhody elektrického vytápění oproti plynovému:

  • Nižší investiční náklady: potřebujete pouze zdroj elektrické energie a elektrické topné zařízení, případně menší asistenci elektrikáře a nemusíte se více trápit s věcmi jako je plynový kotel, přípojka, komín, rozvody, plynová skříň, všechny instalační práce a každoroční revize těchto zařízení. Moderní elektrické vytápění je velmi přesně regulovatelné, což přispívá k dalšímu snižování nákladů. U novostaveb a dobře izolovaných domů mohou být elektrické topné systémy z hlediska nákladů velmi výhodné.
  • Nejvyšší možný komfort: v současnosti si můžete vybrat z nepřeberného množství elegantních a designových elektrických radiátorů nebo konvektorů různých barev, které můžete libovolně umístit na zeď (nástěnné radiátory) nebo je přesouvat díky montovaným kolečkům (samostatně stojící radiátory). Zařízení jsou pouze minimálně hlučné a dokážete přesně regulovat požadovanou teplotu (termostaty jsou nutnou součástí těchto zařízení a vhodnou regulací dosáhnete zdravé a příjemné teploty i snížení nákladů).
  • Jednoduchost: zařízení jsou nenáročná jak na obsluhu, tak i na údržbu.
  • Technologický pokrok: momentálně můžeme pozorovat v každém odvětví a u každého produktu snahu o ekologický přístup a šetření našeho životního prostředí, což se projevuje i při výrobě zařízení pro elektrické vytápění. Většina těchto zařízení je v současnosti úsporných a snaží se, aby nedocházelo k plýtvání elektrické energie.
  • Praktické využití: elektrické topení můžete využít jako hlavní zdroj topení nebo se stane pouze doplňkem k centrálnímu systému vytápění pro malé místnosti, do koupelny a podobně. Elektrické vytápění je ideální např. pro víkendové chaty.

Systém elektrického vytápění je nesporně lákavé řešení, je čisté, bezpečné, výkonné s regulovatelným provozem, nenáročné na obsluhu, většinou nehlučné a dokonce estetické. Vyberte si z naší široké nabídky, naleznete zde elektrické konvektory různých výrobců a provedení, panelová elektrická topná zařízení, elektrické radiátory s digitálním ovládáním nebo i klasické elektrické ohřívače s ventilátorem. Nabízíme bohatou škálu výhod, úsporných řešení, moderních technologií a zajímavých provedení.