Třídy klimatizací

Vyberte si klimatizaci podle třídy. Známe tři základní třídy klimatizací (nízkou, střední, vysokou), do kterých můžeme rozdělit produkty od všech výrobců. Toto třídění vám umožní snadnou orientaci ve vlastnostech klimatizací. Samotní výrobci rozdělují své produkty do různých kategorií, které označujeme jako modelové řady. Orientace v modelových řadách může být matoucí, proto jsme pro vás připravili filtr podle tří základních tříd (nízká, střední, vysoká) i s jejich charakteristikou, který automaticky přiřadí modelové řady k třídě, jakou si zvolíte.

Nízká třída

Klimatizace nízké třídy má základní funkce, jako větrání a rychlé vychlazení místnosti. Její součástí je prachový filtr. Klimatizace nízké třídy je základní model, který postačí na běžné používání, pokud nemáte zvýšené nároky na její vlastnosti. Nevýhodou je vyšší hlučnost a zvýšená spotřeba energie, protože klimatizace patří do nižší energetické třídy. Výhodou je cenová dostupnost.

Modelové řady v třídě

Střední třída

Klimatizace střední třídy má propracovanější vlastnosti. Můžete snížit spotřebu energie, různě regulovat klapky a na vyšší úrovni jsou i filtry. Klimatizace střední třídy má energetickou třídu A+ a vyšší, takže o účet za energii se nemusíte tolik obávat. Hlučnost je na standardní úrovni, tedy velmi nízká. Výhodou je poměr kvality a rozumné ceny. Tuto „zlatou střední cestu“ volí mnoho lidí, protože nejprodávanější modely do bytů, domů a kanceláří jsou právě klimatizace střední třídy.

Vysoká třída

Klimatizace vysoké třídy chladí i vytápí. Mezi její další výhody patří ionizátor, senzor pohybu, možnost výběru barvy čelního panelu, topení do -25 °C (Deluxe Hyper Heating) nebo větrání a zvlhčování (Ururu Sarara). Klimatizace vysoké třídy má energetickou třídu A++ a vyšší, nejnižší spotřebu energie oproti střední a nízké třídě a její hlučnost je na úrovni extrémní tichosti. Modely vysoké třídy jsou TOP ve své značce. Jsou pravidelně vylepšovány a na trhu mají již několik generací. Pokud máte smysl pro technické detaily či design a vysoké nároky na kvalitu, klimatizace této třídy splňují všechna kritéria.