Filtrovat

Sálavé panely

Sálavé panely ​​jsou estetickým a nadčasovým doplňkem. Jsou proto vhodné, kromě bytů či rodinných domů i do reprezentativních prostor, hal či moderních kanceláří.

U sálavých panelů je teplo předávané především infračerveným zářením a z části konvekčním způsobem. Teplo z těchto panelů je velmi příjemné a přirozené, a díky menší tloušťce desek je akumulace tepla nižší.

Principem vytápění infračerveným zářením je ohřívání pevných předmětů v místnosti, od kterých se teplo dále odráží do vzduchu. Lépe se tak zajistí rovnoměrnost rozložení tepla. Sálavé panely se tak řadí mezi úsporné typy topení.

Dalšími výhodami jsou, že nevysušují vzduch a nevíří prach.


Společnost Fenix ​​nám přináší hned několik typů sálavých panelů a to GR panely - sálavé skleněné panely, GR+ panely - skleněné panely s bezdrátovou regulací a MR panely - mramorové a granitové panely.

GR panel je základní typ skleněných panelů. Tvoří ho skleněná deska s tloušťkou 12mm, topný element, vratná tepelná pojistka a přívodní vodič.
Panel je určen k pevné instalaci na stěnu s připojením vodiče do instalační krabice.

GR + panel je standardní skleněný panel, který je ale navíc vybaven vestavěným bezdrátovým přijímačem Watts pro větší komfort.

GR panely jsou dostupné v několika výkonech a v 5 barevných provedeních: bílá, žluto-zelená, černá, červená a zrcadlo.

MR - Mramorové a granitové panely jsou vyrobeny z přírodního leštěného kamene.

MR panely jsou v nabídce ve čtyřech barevných variantách a to Volakas, Verde, Madura a Kashmir.
Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, může dojít k odchylkám v barvě či struktuře materiálu.

Sálavé panely Fenix je možné zavěsit buď na výšku či na šířku, avšak výhradně ve svislé poloze, tedy na stěnu.

Také je možné dokoupit příslušenství vyráběné přímo pro GR a MR panely jako například držák ručníků, bezdrátový regulační set Watts nebo podpěry, pro případ, že panely nelze zavěsit na stěnu.

Vybranému filtru nevyhovuje žádný produkt.