Rekuperace

Co vlastně znamená rekuperace? Zjednodušeně jde o větrání bez změny teploty v interiéru na principu zpětného získávání tepla. Jde o děj, při němž se přiváděný vzduch do budovy předehřívá teplým odpadním vzduchem, který se z místnosti odvádí. Tento systém pracuje na základě výměníku tepla, který tím, že z odváděného vzduchu odebírá teplo, případně jej v sobě akumuluje a předává ho do čerstvého vzduchu přiváděného z vnějšího prostředí do interiéru, minimalizuje tepelné ztráty, které by vznikaly při potřebě přiváděný čerstvý vzduch ohřívat na požadovanou teplotu (běžná vzduchotechnika). Nevzniká tedy efekt prudkého ochlazení v interiéru jako v případě běžného větrání okny a v místnosti se udržuje původní tepelná pohoda.

Dobrá klíma nabízí návrh, poradenství, realizaci a servis rekuperačních jednotek. Hlavní výhodou rekuperace je snížení nákladů na vytápění. Navíc rekuperační systém dokáže efektivně filtrovat nečistoty, které s sebou přináší čerstvý vzduch. Je vhodný pro alergiky a omezuje výskyt plísní, roztočů a nebezpečných mikroorganismů ve vaší domácnosti. Pokud je léto a horko, existují rekuperační systémy, které fungují jako přírodní klimatizace rovněž s minimálními náklady.

Rekuperaci provádíme v rodinných domech, kancelářích, obytných prostorech, obchodech, restauracích, serverovnách, průmyslových halách, ale i při rekonstrukcích. Naši technici mají bohaté zkušenosti a pracují pouze s kvalitními technologiemi. Celou instalaci rekuperačních jednotek vždy přizpůsobíme vašim požadavkům.

Prohlédněte si přehled námi nabízených rekuperačních jednotek.