Systemair CB 200-5,0 elektrický ohřívač do kruhového potrubí

Výrobce: Systemair
Sdílet:

10 698,00 Kč

8 841,00 Kč (bez DPH)

Systemair CB 200-5,0 je elektrický ohřívač, který je vhodný pro instalaci do kruhového potrubí. Systemair CB 200-5,0 je vhodné použít s kruhovými ventilátory Systemair s průměrem potrubí ø 200 mm.

V ohřívači je zabudována protipožární ochrana, která má přednastavený 120 °C ruční restart a také ochrana proti přehřátí ohřívače, která má přednastavený automatický restart při 60 °C. Pro zvýšení bezpečnosti je také v každém připojovacím hrdle těchto ohřívačů instalováno gumové těsnění.

Uvnitř skříně elektrického ohřívače, která je vyrobena z velmi kvalitního materiálu AluZink, se nacházejí topné spirály vyrobené z nerezové oceli. Tato skříň ohřívače je kalibrovaná na montáž směrem nahoru. Montáž v opačném směru je přísně zakázána kvůli vysoké pravděpodobnosti, kdy nastane nebezpečná situace s vysokým bezpečnostním rizikem.

Ohřívač je možné instalovat do horizontální nebo vertikální polohy. V horizontálním potrubí musí rozvodná skříňka instalovat směrem nahoru nebo pootočená podél osy cca o 90 °.

Ohřívač je možné pomocí termostatu nebo regulátorů Pulser regulovat na požadovaný výkon.

Při uvádění ohřívače do provozu je nutné se ujistit, že předtím respektive nejpozději během toho byl spuštěn ventilátor. Při vypínání je také nesmírně důležité, aby byl ohřívač vypnut dříve nebo během toho, jak bude vypnutý i ventilátor.

 

Vlastnosti

Hmotnost 4,5 kg
Příkon 5000 W
Napětí 400 V
Proud 12,5 A
Fáze 2 ~
Minimální průtok vzduchu 180 m³/h
Maximální výstupní teplota 50 °C
Třída krytí IP43
Minimální rychlost vzduchu 1,5 m/s

Ke stažení

Příslušenství