Daikin Emura Bluevolution FTXJ50 MW/MS nástěnná vnitřní jednotka

Výrobce: Daikin Třída: Daikin Emura Vysoká třída INFO
Sdílet:

25 763,00 Kč

21 292,00 Kč (bez DPH)

Emura je klimatizací s propracovaným designem a funkcemi, mimo jiné se zabudovaným WiFi adaptérem. Designéři opět ukázali, kam se až dá jít při navrhování technologií. Výjimečná povrchová úprava v bílé nebo stříbrné barvě doplní každý moderní interiér. Tento model s výkonem 4,8 kW je určen pro místnosti s rozlohou od 46 m2.

Uvedená cena je pouze za samostatnou vnitřní jednotku. Na provoz je nutné napojit na vhodnou venkovní jednotku Daikin.

Vyberte si variantu

Daikin Emura

 • Další generace modelů Emura navržena v Evropě
 • Vyrábí se v křišťálově bílé nebo antracitově stříbrné barvě
 • Spojení špičkových technologií s elegantním designem
 • Energetická třída A+++ / A++
 • Fotokatalytický filtr s apatitem titanu
 • Díky čištění vzduchu odstraní až 99 % alergenů, proto dýcháte pouze zdravý čistý vzduch
 • 3D proudění - pro zajištění rovnoměrné teploty v celé místnosti natáčí Emura vzduchové lamely střídavě do stran a rovněž nahoru a dolů, a tím zajistí, aby vzduch cirkuloval rovnoměrně po celé místnosti - do koutů a vzdálenějších prostor
 • Snímač detekce pohybu - sleduje pohyb osob po místnosti a směřuje proud studeného vzduchu mimo lidí. Pokud není v místnosti pohyb, po 20 minutách se aktivuje úsporný režim
 • Nezpůsobuje průvan - v režimu chlazení jsou lamely v horizontální poloze, aby nefoukaly studený vzduch na tělo a v režimu vytápění jsou lamely otočeny svisle dolů, aby teplý vzduch proudil k nohám
 • Klimatizace Daikin Emura v této třídě jsou s ekologickým chladivem R-32
 • Vlastnosti: snímač pohybu, 3D proudění vzduchu, Flash streamer, Econo, komfortní režim, výkonný režim, režim komfortního spánku, režim nočního nastavení, nastavení polohy lamel, automatická regulace ventilátoru, týdenní časovač, automatický restart
 • Hlučnost modelů je v rozmezí: 19 - 46 dBA
 • Wi-Fi adaptér je zabudován

Vlastnosti

Hladina akustického tlaku klimatizace 32 - 46 dB
Chladicí výkon klimatizace 4,8 kW
Rozměry vnitřní klimatizace 303x998x212 (VxŠxH) mm
Topný výkon klimatizace 5,8 kW
Rozloha místnosti 46+ m²
Typ chladiva R32

Výhody

Snímač detekce pohybu

Systém zjistí pohyb v místnosti a automaticky nastaví směr proudění vzduchu a teplotu, aby se zabránilo přímému kontaktu s lidmi. Detekce se provádí ve 2, 3 nebo 4 směrech v závislosti na typu jednotky. Pokud nejsou zjištěny žádné osoby, jednotka se automaticky přepne do režimu úspory energie.

Ekonomický režim

Ekonomický režim umožňuje omezit maximální spotřebu energie klimatizační jednotky v případě, pokud máte problém s jističem, který často vypne, pokud zapnete další spotřebiče (např. vysavač, mikrovlnnou troubu, atd.). Nebo i když chcete jen omezit spotřebu energie. Stále to však máte pod kontrolou a pokud budete potřebovat znovu maximální chladicí nebo topný výkon, můžete režim kdykoli vypnout!

Režim komfortního proudění

Režim komfortního proudění vzduchu automaticky nastaví směr výfuku vzduchu tak, aby bylo dosaženo co nejkomfortnější teploty vzduchu v místnosti, a vzduch při tom nebyl vyfukován přímo na osoby.

3D proudění vzduchu

Jednotky se zabudovaným 3-D prouděním vzduchu mají možnost přesměrovat výfuk vzduchu nejen nahoru nebo dolů, ale také doprava a doleva, a to podle požadavku uživatele nebo automaticky. Tímto se dosáhne perfektní distribuce vzduchu nebo Vám poskytne možnost přímého nasměrování výfuku vzduchu.

Režim zvýšeného výkonu

Režim zvýšeného výkonu umožňuje dosáhnout maximálního výkonu jednotky pouhým stisknutím tlačítka, přičemž se nemusíte obávat o Váš účet za elektřinu ani v případě, pokud byste ho zapomněli vypnout. Tento režim Vám umožní vychlazení nebo vytopení místnosti v co nejkratším možném čase a po 20 minutách se jednotka automaticky přepne do normálního režimu, čímž předejde plýtvání energií.

Tichý provoz vnitřní jednotky

Jednotky s tímto režimem jsou schopny dosáhnout výjimečně nízkou hlučnost (19 dBA) - srovnatelnou s pohybem listí ve vánku. Tato funkce je vhodná pro jednotky instalované v ložnici, protože umožňuje nerušený spánek, i když je jednotka zapnutá.

Tichý provoz venkovní jednotky

V některých případech můžete mít obavy, abyste v nočních hodinách nerušili hlukem svých sousedů - hlavně v hustě zastavěných oblastech nebo v řadových domech. Všichni máme přece rádi při spánku ticho. Režim tichého provozu venkovní jednotky omezuje její hlučnost venku, takže můžete nechat jednotku běžet i v noci s pocitem, že nikoho nerušíte.

Týdenní časovač

Týdenní časovač umožňuje naprogramovat týdenní provoz jednotky, takže nemusíte jednotku zapínat a vypínat ručně. Pro každý den v týdnu mohou být naprogramovány až 4 kroky. Jednotky bez týdenního časovače mají 24hodinový časovač umožňující nastavit jeden čas denně, kdy se jednotka zapne a jeden čas kdy se vypne.

Možnost On-line ovládání

Jednotky s možností Online ovládání lze ovládat z kteréhokoli místa a v libovolném čase, a to jednoduše z vašeho smartphonu nebo tabletu. Toto ovládání nevyžaduje koupi žádného zvláštního příslušenství, dostupná musí být pouze lokální síť pro připojení jednotky. Navíc pro jednoduchou a snadno ovladatelnou regulaci přímo z vašeho mobilu má většina jednotek dostupné příslušenství pro připojení do sofistikované domácí sítě nebo centrálního řízení budovy použitím protokolů Modbus nebo KNX případně napojení na Daikin centrální ovladač. Připojení přes BACnet nebo LON je přes Daikin DIII-Net také možné.

Fotokatalytický vzduchový filtr s apatitem titanu

Čištění vzduchu pomocí nenápadných, ale nádherných chemických reakcí: nejdříve vápenná hydroxyapatitová vrstva ve filtru absorbuje bakterie, viry, amoniak, oxid dusíku a jiných škodlivých látek. Potom oxid titaničitý, aktivován působením denního světla, vygeneruje hydroxilové radikály rozpouštějící absorbované látky na neškodnou vodu a oxid uhličitý. Zcela bez povšimnutí, s výjimkou čerstvého a čistého vzduchu uvnitř místnosti.

Multisplit aplikace

Tato vnitřní jednotka může být připojena k multisplit venkovní jednotce, která umožňuje klimatizování několika nezávislých místností pomocí jedné venkovní jednotky, což přináší jednodušší montáž a vyžaduje venku méně místa. Na multisplit venkovní jednotky lze připojit od 2 do 5 vnitřních jednotek a na Super-Multi-Plus systém až do 9 vnitřních jednotek.

Režim nočního nastavení

Šetří energii tím, že zabraňuje přechlazení nebo přehřátí během noci.

Iba ventilátor

Jednotku lze použít jako ventilátor, který fouká vzduch bez ohřívání či chlazení.

Automatický restart

Klimatizace se po vypadnutí proudu znovu automaticky zapne do výchozího nastavení.

Automatická regulace ventilátoru

Tato funkce se stará o přívod optimálního množství vzduchu podle momentální potřeby. Když je potřeba krátce po zapnutí více vzduchu, zařízení automaticky přepne na vysoký výkon. Po dosažení požadované teploty se výkon sníží.

Autodiagnostika

Zařízení při poruše samo určí příčinu poruchy a pomocí chybových kódů oznámí svůj stav.

Video

Ke stažení

 • Rozšířené technické detaily Daikin Emura (985.13 KB) Stáhnout
 • Návod k obsluze Daikin Emura (6.19 MB) Stáhnout